Contacte si linkuri institutionale

Universitatea "Lucian Blaga" din Sibiu 
Bd-ul. Victoriei, Nr.10, Sibiu  
https://www.ulbsibiu.ro

Centru de informare admitere 2020 
Bd-ul. Victoriei, Nr.10, Sibiu  
0269 ADULBS (0269 238527) în intervalul orar 8-16.

FACULTATI

Facultatea de Drept
Calea Dumbravii, Nr.34, Sibiu, 550324, România
+40-(269) 23.39.24
drept@ulbsibiu.ro
http://drept.ulbsibiu.ro

Facultatea de Litere şi Arte
Bd-ul.Victoriei, Nr.5-7, Sibiu, 550024, România
+40-(269) 21.55.56
litere@ulbsibiu.ro
http://litere.ulbsibiu.ro

Facultatea de Inginerie
Str. Emil Cioran, Nr.4, Sibiu, 550025, România
+40-(269) 21.79.28
inginerie@ulbsibiu.ro
http://inginerie.ulbsibiu.ro

Facultatea de Ştiinţe
Str. Ion Raţiu, Nr.5-7, Sibiu, 550012, România
+40-(269) 21.66.42
stiinte@ulbsibiu.ro
http://stiinte.ulbsibiu.ro

Facultatea de Medicină
Str. Lucian Blaga, Nr.2A, Sibiu, 550169, România
+40-(269) 21.23.20
+40-(269) 43.67.77
medicina@ulbsibiu.ro
http://medicina.ulbsibiu.ro

Facultatea de ŞAIAPM
Str. Ion Raţiu, Nr.5-7, Sibiu, 550012, România
+40-(269) 21.13.38
saiapm@ulbsibiu.ro
http://saiapm.ulbsibiu.ro

Facultatea de Ştiinte Economice
Calea Dumbrăvii, Nr.17, Sibiu, 550324, România
+40-(269) 21.03.75
economice@ulbsibiu.ro
http://economice.ulbsibiu.ro

Facultatea de Științe Socio-Umane
Bd. Victoriei, Nr. 5 - 7, 550201, România
+40-(269) 21.60.68
socio-umane@ulbsibiu.ro
http://socio-umane.ulbsibiu.ro

Facultatea de Teologie
Bd-ul. Mitropoliei, Nr.20, Sibiu, 550179, România
+40-(269) 21.05.30
teologie@ulbsibiu.ro
http://teologie.ulbsibiu.ro

Departamentul de Învățământ la Distanță și Învățământ cu Frecvență Redusă
Bd-ul Victoriei, Nr. 10, Sibiu, 550024, România
+40-(269) 25.04.32
dep.didu@ulbsibiu.ro
http://didifr.ulbsibiu.ro

ADMINISTRATIV
Direcția Financiar-contabilă 
Bd-ul. Victoriei, Nr.10, Sibiu, 550024, România
+40-(269) 21.21.44
+40-(269) 21.60.62 int. 126,136
serviciu.financiar@ulbsibiu.ro


SOCIAL MEDIA
https://www.facebook.com/ulbsibiu
https://twitter.com/ulbsibiu
https://www.youtube.com/user/ULBSibiuTV